Ceny usług kurierskich

Jak znaleźć taniego kuriera?

Lipiec 19 2017

porównanie cen kurierów

W zakresie usług kurierskich istnieje na rynku całkiem duża konkurencja. Dlatego każdy kto będzie takimi usługami zainteresowany bez problemu wymieni przynajmniej kilka firm z branży. Jednak znalezienie najlepszego i najtańszego kuriera taką prostą sprawą nie będzie. Można przeglądać cenniki godzinami i porównywać je między sobą, by sprawdzać jakie usługi będą najtańsze, a które będą droższe. Mamy więc nieco lepsze rozwiązanie

Korzystanie z porównywarki

Zamiast samodzielnie sprawdzać ceny u wszystkich usługodawców oddzielnie będzie można skorzystać z praktycznego rozwiązania jakim będzie specjalna porównywarka kurierów. W takiej porównywarce będzie można uzupełnić dane przesyłki takie jak waga, wymiary, kod pocztowy nadawcy i odbiorcy i dzięki temu uzyskamy wyniki przedstawiające nam koszty usługi we wszystkich firmach działających w naszym kraju, które to wyniki zostaną wygodnie posortowane.

Tanio to najlepiej?

Wiadomo, że nie zawsze warto wybierać taką opcję, która będzie najtańsza. Różne firmy oferują także szeroki zakres usług i ich jakość będzie się różnić. Jeśli więc znajdziemy już firmę, której zakres usług będzie nam odpowiadał to czas na sprawdzenie opinii o takich firmach. Pozwoli to między innymi zorientować się czy będziemy z takiej oferty zadowoleni, czy firma działa profesjonalnie i gwarantuje usługi na wysokim poziomie. Ta kwestia okazuje się być bardzo ważna w momencie, gdy kurierem będziemy chcieli wysyłać jakieś delikatne rzeczy takie jak szkło czy inne przedmioty, które ulegać mogą zniszczeniu. Warto także popytać znajomych o opinie, możliwe że ktoś już korzystał z usług danej firmy i będą w stanie nam coś o takiej działalności więcej powiedzieć.

Należy także pamiętać, że zamawiając kuriera mamy możliwość skorzystania z pośrednictwa brokera kurierskiego czy też zawarcia indywidualnej umowy z wykonawcą. Będzie to dotyczyć przede wszystkim klientów, którzy zlecającą wiele paczek. Taka indywidualna umowa zabezpieczy interesy stron i pozwoli na negocjowanie stawek lepszych niż te dla klientów detalicznych.

Wysyłka sprawnie realizowana

Jeszcze jedna sprawa to kontrola tego jak realizowana jest przesyłka i czy firma będzie w stanie gwarantować nam jej szybkie dostarczenie do celu. Jeśli skorzystamy z porównywarki coraz cześciej będziemy mieli również możliwość zamówienia bezpośrednio kuriera co bez wątpienia będzie wygodne i sprawdzi się od strony praktycznej. Tak również przyspieszy się proces realizacji całej usługi związanej z przesyłką kurierską.

Udostępnij