Ceny usług kurierskich

Sposób naliczania opłat za paczki

Lipiec 13 2017

oplaty za paczki kurierskie

Paczka standardowa

To koperta, która ma małe przedmioty albo dokumenty, które mieszczą się w kopercie kurierskiej czy kartonowej, ma regularne kształty, może to być również niewielkie pudełko w kształcie prostopadłościanu. Do standardowych paczek zaliczymy również paletę o standardowej podstawie 120x80 cm, na której układany będzie towar, który nie wystaje poza obrys palety okrytej folią stretch. Paczka standardowa będzie musiała spełnić określone wymogi przewoźnika, gdy chodzi o wymiary.

Paczka niestandardowa

To taka paczka, która ze względu na swoje rozmiary czy wagę będzie przekraczać wymiary standardowej paczki i ma ona kształt nieregularny albo też jest owalna. W zależności od firmy kurierskiej może być to paczka zawijana w folię strecht, może być w formie płynu czy produktów sypklich. To paczka, która będzie automatycznie utrudniać proces logistyczny.

Waga

Musimy również zaprezentować wagę rzeczywistą paczki, która określona będzie na liscie przewozowym i obejmować powinna wagę towaru i opakowania. Waga gabarytowa to iloczyn wszystkich wymiarów podzielony przez wskaźnik jaki podawany będzie przez przewoźnika. Waga ta musi być określona w ramach wzoru podanego przez firmę przewozową. W większości firm właśnie ta waga gabarytowa będzie wpływać na cenę.

Dopłata paliwowa

Na cenę wpływać może także dodatkowa opłata, jaką będzie trzeba ponieść ze względu na specjalne zabezpieczenia stosowane przez kurierów, którzy chronią się przed zmieniającymi się cenami paliw. Wysokość dopłaty będzie ustalona indywidualnie przez firmę kurierską. Można także zauważyć, że te dopłaty są inne w zależności od tego czy będzie chodziło o transport lotniczy czy samochodowy danej paczki. Dopłaty ustalane są w cyklach miesięcznych albo dwutygodniowych w zależności od tego jakie formy rozliczeń firma stosuje.

Podatek

Zwracajmy uwagę również na podatek jaki będzie trzeba zapłacić mogą być stawki 23% na przesyłki na terenie UE oraz 0% w przypadku przesyłek poza UE.

Rozliczenie

Sposób płatności będzie ustalony przez brokera. Zazwyczaj będzie to przedpłata realizowana w formie systemu płatniczego po opłaceniu zlecenia broker będzie przystępował do realizacji a my otrzymamy od niego gotowy do wydrukowania list przewozowy. Inna opcja to również możliwość wysyłania przesyłek poprzez odroczony termin płatności, co będzie między innymi dotyczyć firm, które mają podpisane stałe umowy. W takim przypadku faktury będą wystawione raz na dwa tygodnie czy raz na miesiąc w zależności od podpisanej umowy.

Udostępnij