Kurier - poradnik

Jak odpowiednio zaadresować paczkę.

Lipiec 24 2017

adresowanie przesyłki

 

Każdy kto będzie wysyłał paczkę do bliskiej nam osoby będzie chciał, by ona bezpiecznie tam dotarła. Jednak nie zawsze dobrze wiemy jak się odpowiednio adresuje paczkę, tak by kurier nie miał wątpliwości, gdzie ma być ona doręczana. Przypuśćmy, że wysyłamy paczkę z UK, chcemy obdarować najbliższą rodzinę. Można podarować bliskim przysmaki prosto z Wysp. Pierwszy krok jaki będzie trzeba zrobić to oczywiście poszukać dobrej firmy kurierskiej. Jeśli nie mamy żadnej zaufanej firmy zawsze będzie można również pytać znajomych albo też szukać w sieci. Jeśli wpiszemy zagadnienie takie jak tanie paczki do polski to znajdziemy pokaźną liczbę firm, które oferują nam takie usługi. Można także zobaczyć co znajduje się na forach firm kurierskich, gdzie zobaczymy czy klienci są z usług zadowoleni. Kolejny krok to oczywiście wybór tego co będziemy chcieli wysyłać i stworzenie odpowiedniego opakowania dla tej naszej przesyłki. Opakowanie musi być dobrze dobrane, by nie było ani zbyt małe ani zbyt duże, by produkty w trakcie transportu nie uległy uszkodzeniu czy zniszczeniu.

Pudełko najlepiej jeśli będzie kartonowe albo też plastikowe z zabezpieczeniami. Na paczce powinien być adres, numer telefonu czy godność odbiorcy a także imie i nazwisko nadawcy z numerem telefonu. Jest to ważne w przypadku ewentualnego zwrotu. Wiele firm kurierskich na swoich stronach internetowych podaje rownięż jakie produkty nie mogą byc przesyłane.

Wśród tych powtarzających się są:

Oczywiście wszelkie płyny ponieważ w trakcie przejazdu mogą się wylać i uszkodzić inne produkty, zwierzęta, przedmioty niebezpieczne, pieniądze, ostre narzędzia, materiały wybuchowe.

Niektórzy unikają usług, które będą bardzo tanie uważają bowiem, że tania usługa będzie źle wykonana. Jednak to mylne przekonanie. Ta niewielka cena wynika najczęściej z porozumienia między kurierami i klientami, którzy podpisują specjalne indywidualne umowy.

Widać, że zasady, które narzucają przedsiębiorstwa kurierskie nie będą szczególnie restrykcyjne. Jeśli tylko dobrze adresowaliśmy przesyłkę, podaliśmy numer telefonu to nie trzeba się obawiać czy przesyłka będzie dobrze dostarczona i rzeczywiście pojawi się tam, gdzie tego chcieliśmy. To ważna sprawa, że obecnie nie ma problemu z organizowaniem i korzystaniem z usług kurierów, ktorzy działają na wysokim poziomie.

Udostępnij