Kurier - poradnik

Jak wysłać paczkę kurierem?

Lipiec 6 2017

wysyłka paczki kurierem

 

Gdy odwiedzimy stronę internetową konkretnej firmy kurierskiej wystarczy zająć się kolejnymi krokami. W ten prosty sposób po niewielkiej pracy będzie można szybko zamówić sobie przesyłkę, która dotrze w ciągu jednego dnia do wybranego przez nas celu.

Na początek będzie trzeba wypełnić formularz wyceny, gdzie trzeba podać wymiary oraz wagę paczki, a także czy interesują nas dodatkowe usługi. Dzięki temu od razu dostaniemy wycenę paczki i rodzaje usług, potem trzeba ja zatwierdzić i zdecydować się na podanie danych nadawcy a więc naszego adresu z jakiego paczka będzie wysłana oraz dane odbiorcy, czyli miejsce, gdzie paczka będzie dostarczona. Po sprawdzeniu poprawności danych zatwierdzamy zlecenie i kierowani jesteśmy do szybkiej płatności online. Po dokonaniu zapłaty zostaniemy zawróceni do serwisu kurierskiego. Większość platform wysyłek jest zintegrowana również z płatnościami i dzięki temu wpłata jest automatycznie księgowana. Dostaniemy po tym konkretne dane związane z listem przewozowym do wydrukowania. Etykieta może być albo wysłana mailem albo też będzie do wydruku od razu ze strony internetowej.

Jak widać zamówienie kuriera jest proste i nie zajmie nam więcej niż kilka minut.

Jeśli chodzi ogólnie o przesyłki nadal mamy wiele ciekawych opcji. Jeszcze nie tak dawno największym zainteresowaniem cieszyła się poczta polska. Obecnie sytuacja powoli się zmieniła i widać, że większym zainteresowaniem cieszą się kurierzy i ich usługi brokerskie.

Pierwsze serwisy platformy wysyłek pojawiły się kilka la temu. Dziś takie strony brokerów kurierskich cieszą się rzeczywiście coraz większym zainteresowaniem. Możliwość sprawnego organizowania przesyłki sprawia, że ludzie chętnie korzystają z usług kuriera. Dodatkowo samo zamówienie kuriera nie będzie stanowić problemu, a jednocześnie będzie można również oczekiwać, że taka przesyłka nie będzie szczególnie kosztowna. Również fakt możliwego zamówienia kuriera przez internet sprawia, że dla klientów jest to bardzo wygodne. Wystarczy wykonać kilka kroków i w ten sposób szybko wygeneruje się list przewozowy, który będzie trzeba przekazać z paczką kurierowi, który do nas przyjedzie po paczkę. To również bardzo ważna kwestią. Trzeba pamiętać, że dobrze funkcjonujący kuriera dziąła na takiej zasadzie, że nie będziemy musieli nic robić, ponieważ kurier sam odbierze od nas paczkę, będzie mógł nam również zaoferować przygotowane opakowanie firmowe na nasza przesyłkę. Tak naprawdę kuriera będzie można zamówić bez wychodzenia z domu co dla klienta jest dużo wygodniejsze niż korzystnie z usług poczty polskiej, gdzie zanim wyślemy paczkę będzie trzeba odsiedzieć sporo czasu w oczekiwaniu na swoją kolej.

Za kurierami przemawia również to, że obecnie ich usługi nie są drogie tak jak nadal wiele osób uważa i to również taki czynnik, który powinien zachęcać do korzystania z ofert firm kurierskich. Jeśli dodatkowo będziemy korzystać ze strony dobrze funkcjonującego brokera kurierskiego to ta oferta, która będzie dla nas przygotowana może się okazać jeszcze lepsza.

Udostępnij