Kurier - poradnik

Jak znaleźć taniego i solidnego kuriera?

Lipiec 19 2017

tani i dobry kurier

Konkurencja jeśli chodzi o rynek usług kurierskich jest dość duża i praktycznie każdy bez problemu z głowy wymieni kilka firm działających w tym zakresie. Jednak wybranie tego najlepszego i taniego kuriera nie będzie już takie proste. Można oczywiście sprawdzać cenniki długimi godzinami i porównać je ze sobą, by wybrać najlepszą dla nas opcję i tanie usługi. Jednak mamy także inne, jeszcze lepsze rozwiązanie.

Porównujemy usługi

Zamiast własnoręczne sprawdzać ceny u każdego usługodawcy oddzielnie warto będzie także skorzystać ze specjalnych porównywarek kurierów. Wpisując tam dane dotyczące przesyłki, która będzie nas interesować takie jak waga, wymiar czy kod pocztowy będzie można oczekiwać, że w jednym miejscu dostaniemy kompletne informacje na temat wszystkich usług, które będą proponowane w naszym kraju. Wszystkie oferty dostaniemy posortowane, dlatego będzie można się w nich rozpoznać i wybrać taką, która będzie nam najbardziej odpowiadać.

Czy tanio to najlepiej?

Trzeba pamiętać, że są takie sytuacje, w których tanio nie znaczy dobrze. Różne firmy oferują różny zakres i jakość usług. Dlatego gdy mamy już odpowiadającą nam ofertę z łatwością można sprawdzić opinie o danej firmie. Pozwoli to zorientować się czy będziemy zadowoleni z przesyłki. Jest to również bardzo ważne w momencie gdy planujemy przesyłać w danej firmie jakieś delikatne rzeczy takie jak szkło czy inne przedmioty, które również mogą podlegać uszkodzeniu czy zniszczeniu. Poza sprawdzeniem opinii o danej firmie w sieci warto także popytać znajomych, którzy możliwe, że z usług danego kuriera już korzystali. Wtedy łatwiej będzie zaciągnąć rzeczywiście wartościowe opinie na temat danych usług.

Zamawiając kuriera można także zdecydować się na korzystanie z pośrednictwa brokera kurierskiego, ponieważ dzięki temu znajdziemy dobrą ofertę. Oprócz tego jest również szansa na zawarcie indywidualnej umowy z daną firmą kurierską, co sprawdzi się w momencie, gdy będziemy chcieli realizować wiele przesyłek. Jeśli na taką indywidualną umowę się zdecydujemy można oczekiwać, że oferta dla nas przygotowana okaże się wyjątkowo atrakcyjna.

Sprawna, szybka wysyłka

Korzystając z porównywarki nie tylko będzie można sprawdzić jak kształtują się ceny usług kurierskich, ale dostaniemy również możliwość skontrolowania tego jaki czas przesyłki będzie nam zaproponowany. Będzie to dobre, gdy zależy nam na szybkich wysyłkach i dlatego pod tym kątem również warto będzie dokonać wyboru. Większość firm odbiera obecnie paczki od nadawców i stara się gwarantować dostarczenie ich na drugi dzień do odbiorcy.

Udostępnij