Zwrot towaru kurierem

Jak najtaniej zwrócić towar do sklepu?

Lipiec 10 2017

zwrot towaru kurierem

Czasami powodowani impulsem dokonujemy zakupu, którego potem będziemy żałować. Piękna sukienka, która na zdjęciu miała idealny wygląd w rzeczywistości nie prezentuje się już tak świetnie, buty są za małe, a sprzęt elektroniczny, jednak nie będzie nam potrzeby, książka, której nie mamy czasu czytać. Jest wiele przyczyn, dla których konieczny stanie się zwrot kupionych towarów. Warto wiedzieć, że chociaż zwrot przysługuje do prawie każdej transakcji to jednak najczęściej za przesyłkę zwrotną będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Kto ponosi koszty zwrotu towaru?

Jeśli zwracamy towar do sklepu musimy pamiętać, że sprzedawca zwróci nam jedynie koszt produktu i koszt jego doręczenia, natomiast raczej nie ma co oczekiwać, że będą nam zwracane również koszty zwrotu produkty. Dlatego to właśnie od nas będzie zależeć wybór firmy, z której usług będziemy chcieli skorzystać, by odesłać produkt. Najczęściej dla nas najwygodniejsze i najbardziej opłacalne będzie wybieranie po prostu najtańszej opcji. Jednocześnie sprzedawca nie może nam narzucić żadnej konkretnej firmy. Jeśli tak chce to dodatkowy koszt musi pokryć za nas. Jest jeszcze jeden przepis, który zakłada, że jeśli kupujący wybrał inny niż najtańszy sposób doręczenia przesyłki, przedsiębiorą nie musi również pokryć tego kosztu. Dlatego wybór firmy kurierskiej jest istotną sprawą zarówno w momencie, gdy chodzi zarówno o proces zakupu jak i zwrotu produktu. trzeba pamiętać, że przesyłka musi być także dobrze zabezpieczona, a towar nie może być uszkodzony. Inaczej jak wiadomo przedsiębiorca może odmówić przyjęcia zwrotu i jednocześnie wymagać udowodnienia, że szkoda powstała na skutek transportu a nie z naszej winy.

Jakie opcje są dostępne?

Zastanawiając się jak tanio zwrócić towar do sklepu warto będzie przyjrzeć się ofertom z różnych firm kurierskich oraz ofertom przygotowanym przez brokerów kurierskich jacy są dostępni na rynku. A jest ich rzeczywiście coraz więcej. firmy konkurują ze sobą pod względem cenowym, czasu doręczenia i jakości usług. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej firmy dobrze będzie zapoznać się z różnymi opcjami. W tym celu właśnie pojawiła się porównywarka Znajdź Kuriera, gdzie w jednym miejscu uda się porównać oferty różnych firm pocztowych i znajdzie się tą, która zaoferuje nam opcje najtańszego zwrotu. Taka opcja dobrze się sprawdzi, ponieważ my jako klienci otrzymamy rzeczywiście najlepszą możliwą ofertę i te ponoszone przez nas koszty nie będą zbyt duże.

Udostępnij